2011. február 6., vasárnap

Levezetés gyanánt

A hétvége nagyon sűrűre sikeredett a tortázás szempontjából. Lentebb ugye a pöttyes-, a SpongyaBob-, és a kamionos torta és készült még egy lila torta a barátnőméknek is, akik itthon voltak Írországból. Egy helyes kis zsúr torta, meglévő fondant díszekből és fondant borítással, de mivel éjszakába, sőt hajnalba nyúló volt a beszélgetésünk (ez idő alatt raktam össze a tortát) a végeredmény lefotózása elmaradt. Szóval unásig sikerült most tortáznom, egy kicsit el is ment tőle a kedvem, ha őszinte akarok lenni. De ha már ennyi tortát gyártottam másoknak és a családom elég jól tolerálta idegbeteg kirohanásaim a finisben :) így megérdemeltek ők is, mi is, egy tortát. Ez a maradékok feldolgozását jelentette és lett belőle egy feketeerdő torta. :)) Nem volt időm és kedvem már díszítgetni, csoki sem volt itthon, hogy reszeljek a tetejére, de megvágtuk így és nem reklamált senki a csoki reszelék hiánya miatt! :))
 Maga a torta így készült:
2 lap, egyenként: 4 tojásfehérje, 1ek víz, 5 ek cukor kemény habbá verve. Bele kerül a 4 tojássárga is, majd 3 ek liszt, 1 ek keményítő, 1ek holland kakaópor. Tortagyűrűben-26cm-es-sütöm.
Középre: 3 tojásfehérje. 1ek víz, 4 ek cukor kemény habbá verve, bele a 3 tojássárga és 2ek liszt, 1ek keményítő, 1ek holland kakaópor.
A krém: Mivel maradék feldolgozása volt, így nem volt meggylevem, csak maga a magozott meggy. De volt itthon meggy aromám, így:
  • 6dl vizhez hozzá adtam egy kis üvegcse meggyaromát
  • amit 2 csomag vaníliás pudinggal és
  • 8-9 ek cukorral sűrűre főztem
Mivel ennek köze nem volt a rendes meggyléhez, ezért még kellett csalnom hozzá egy kis citromsavval, némi cukorral, hogy megközelítse azt az ízvilágot, amit a meggylével kapunk.
Felvertem kb. 4-5 dl hulalát kemény habbá, majd habzsákba töltve a meggyzselé utánzatot és a habot, felváltva használva őket, betöltöttem a lapokat. Minden rétegre gazdagon került kimagozott meggyszem.
A maradék hulalával körbe kentem a tortát, a tetejét is, a szélére habrózsákat nyomtam.Mivel elfelejtettem, hogy a habrózsákat még meggyszemekkel kell díszíteni, így maradt a hamis meggykrém és egy-egy pötty került a hab tetejére. :) 

Ez pedig a torta belseje:

Pöttyös

Hát elég hosszas "vajúdás" előzte meg ezt a tortát. Ez lett végül is az óvónénié. akinek a tortájához kértem itt is ötleteket. A színei élőben sokkal szebbek voltak szerintem, de valamiért nem voltak jók a fényviszonyok a lakásban, így csak ilyenre sikerült a fotó. A torta sacher torta volt egy kis csavarral, de az volt a fővonal. Remélem tetszett az ünnepeltnek, vagy legalább ízlett! :)

Az utak királya...

.....mondják ezt a kamionokra és sofőrjeikre. Ez a torta egy kamionos családfőnek készült a 40. szülinapjára. Első ötlet a forma torta volt, ugye kitalálható, hogy egy kamion forma, de amatőr vagyok még nagyon, nem volt bátorságom hozzá, no meg ez a szombat egy kicsit zsúfoltra sikerült torta-ügyileg. Így maradt a Volvo kormánya, ami hívatott jelezni az apropót. Feketeerdő tortát takar a borítás.


És akkor: 
2 lap, egyenként: 4 tojásfehérje, 1ek víz, 5 ek cukor kemény habbá verve. Bele kerül a 4 tojássárga is, majd 3 ek liszt, 1 ek keményítő, 1ek holland kakaópor. Tortagyűrűben-26cm-es-sütöm.
Középre: 3 tojásfehérje. 1ek víz, 4 ek cukor kemény habbá verve, bele a 3 tojássárga és 2ek liszt, 1ek keményítő, 1ek holland kakaópor.
A krém:
  • 6dl meggylé (2 üveg meggybefőtt leve)
  • amit 2 csomag vaníliás pudinggal és
  • 10 ek cukorral sűrűre főztem
Hagyjuk jól kihűlni, időnként közben megkavarjuk, hogy ne bőrösödjön be.
Felvertem kb. 4-5 dl hulalát kemény habbá, majd habzsákba töltve a meggyzselét és a habot, felváltva használva őket, betöltöttem a lapokat. Minden rétegre gazdagon került kimagozott meggyszem.
A tortát áthúztam körben és a tetejét egy kevés vaníliás krémmel, majd fondanttal borítottam.

Spongya ismét

Ez most egy 8 éves fiúnak készült. Remélem tetszett és örült neki és ízlett is a családnak! Spongyabob szivacs teste vanília ízű tortát rejt.

2011. január 17., hétfő

Croissan

Már nagyon sok dolgot hoztam Limarától,  nagyon sok finomságot köszönhet neki a családom. :) Ez a croissan sodort tésztából is tőle való. Valami fejedelmi lett! Az első pár kisült croissan után nem tudtam eldönteni, hogy valóban leveles lesz-e, ahogy azt Limara ígérte, mert még melegében neki estek és ugye tudjuk, ha kelt tésztát melegében harapunk.... :) Aztán a nagy gyerekem elcsomagolt magának kettőt és annak már volt ideje kihűlni és teljes meglepetéssel újságolta, hogy valóban olyan, mint a francia pékségben kapható. (Ezt itt nem tudom, hogy bóknak vegyem-e?) :) Biztosan nem elsőre és utoljára készült nálunk ilyen, főként hogy jól hűtőzhető a megformázott kifli és állítólag a kész termék még sütés előtt le is fagyasztható, így bármikor frissen sült croissan készíthető percek alatt. Az elkészítés menetét idézném Limarától, innen:
A megformázott tésztát remekül lehet éjszakáztatni a hűtőben, reggel pedig hideg sütőben kell kezdeni a sütést. Nagyszerű tízórai lesz belőle.
Hozzávalók:


  • 60 dkg finomliszt
  • 1 tk. só
  • 1 ek. cukor
  • 1 tojás
  • 120 g tejföl
  • kb. 2 dl tej
  • 2 dkg élesztő
  • 5 dkg puha vaj
Töltelék:
  • 15 dkg vaj
  • 1 ek. liszt

Az összes hozzávalót a kenyérsütőgép üstjébe készítettem, majd a dagasztás programon egy nem túl lágy,  jól nyújtható tésztát dagasztottam. A kikapcsolt gépben hagytam pihenni kb. 20 percig.
Míg pihent kikevertem a puha vajat a liszttel.
Ezután a tésztát 2-3 mm vastagra nyújtottam, majd megkentem a lisztes vajjal. A rövidebb oldalától kezdve feltekertem mint egy beiglit. Kettévágtam és egy ruhával letakarva hűvös helyen pihentettem kb. 2 órán keresztül.
Lisztezett deszkán egy-egy 1-2 mm vastag,  kb. 30 cm széles téglalapot nyújtottam belőlük. 
Pizzavágóval háromszögekre vágtam, csak úgy szemre osztottam fel őket. Sajt és sonka került rá.
Sütőpapíros tepsin ismét duplájára kelesztem.
 
(A sütőpapíros dolog fontos, mert a sütőlemezre nem tettem és az oda is ragadt kicsit!-haNa) 
Felvert egész tojással lekentem a megkelt kifliket, tetejüket reszelt sajttal megszórtam és 180 fokos sütőben kb. 20 perc alatt szép pirosra sütöttem. 

2011. január 14., péntek

Ötleteket, oldalajánlókat, segítséget várok


Nem vagyok túl kreatív elme, bár ha látok valamit, gond nélkül "lemásolom", "leuntánzom". Most kicsit bajban vagyok, mert egy tortát kellene sütnöm pár hét múlva és ötletem eddig még egy darab sem. Egy fiatal óvónéninek lenne a torta. Az adott, hogy valami mediterrán szín világú lenne a torta borítása, díszítése, de ennyi és kész. Milyen színbólumokat lehetne készíteni ami a hivatását jelképezi?? És ráadásul olyat, hogy nem vagyok szobrász! :)) Ötletek?????? Előre is köszönöm a segítséget!

Közben azért keresgéltem a neten. Ezek közül lesz valamelyik egyenlőre...még mást nem gondolok ki. :)) 
Az első számú ötlet. Vagy esetleg ez, mediterrán színekkel. Vagy a ez is nagyon tetszik. Szavazhat is akinek kedve van. :))

2010. december 29., szerda

Megadva a módját...

Szeretek jókat enni és "szépet" is! Ez meg is látszik rajtam. :) Szeretem megadni a módját az étkezésnek, bár erre nem túl sok alkalom kínálkozik a rohanó napokban. Most néhány napja viszont kiélhettem ez irányú vágyaimat. :) Fontos szerintem, hogy ne csak az ízlebimbóinknak, hanem a szemünknek is "ízletes" legyen a feltálalt étek. Ez éppen így sikerült. :)

Kéééész!


Mivel szívből remélem, hogy a "megrendelő" nem az elkövetkező másfél órában vetődik a blogomba-gondolom van elég dolga, készülődni valója a vendégei fogadására-így megmutatom az elkészült tortát. A színeket sajnos valamiért nem adják annyira vissza a képek, pedig próbálkoztam kint a hóban is fotózni... Nekem tetszik, remélem neki is! :))

Egy csoki torta az alap Moha féle dobos torta krémmel. Az ötletet mind a felemás tortára, mind a cukormasszára amivel borítottam Kiskuktától vettem. És akkor íme:

Az első képhez: Tudom, hogy a bordó nem a legideálisabb háttér a fotózáshoz, de nem találtam semmi mást hirtelen.
A második: Azt pedig azért tettem be, mert a színeket jobban visszaadja.

Fázis képek is hamarosan.

2010. december 27., hétfő

Benne vagyok...

Benne vagyok egy torta projectbe, de mivel a torta a megrendelő saját szülinapjára készül és szabad kezet kaptam, így nem tehetek fel képeket, hogy ha esetleg erre tévedne a kedves mindjárt ünnepelt, akkor ne buktassam le saját magam. :)) De szerda dél után már pótolom is a dolgot! :)) Addig meg örülök, hogy sikerült a lemaradásaimat pótolni. :)

Tarhonyás husi

Legkisebbem hosszas unszolására és most, hogy a szünetben megint minden nap főzök, végre elkészült a hőn áhított tarhonyás husi. Elmondása szerint ezt nagyon szereti-nem tudom, mert itthon inkább a rizses változat készült időnként-és oviban mindig meg is eszi és ha van még repetázik is. Neki rugaszkodtam.

1kg szép sertés combot megfőztem pörköltnek, nem túl szaftosra. Majd 25 dkg (ha tényleg 5 főre készíti bárki és tényleg szereti a család, 50 dkg alatt neki se fogjon a tarhonyának!)tarhonyát kevés olajon megpirítottam, sóztam, mikor már elég jó sötét színe volt, akkor tűzről félre húzva nagyon kevés őrölt pirospaprikát dobtam rá és rögtön felöntöttem kb. 3 dl vízzel. Majd beletettem egy nem túl nagy fej vöröshagymát, felforraltam és fedő alatt puhára főztem. Kellett még vizet öntenem utána hozzá, mert kevésnek bizonyult az a 3 dl körüli, hogy puhára főjön. Mikor már csak éppen volt alatta víz és már majd nem kész volt, levettem a tűzhelyről és fedő alatt a gőzben hagytam puhulni.

A legkisebbem tényleg szereti a tarhonyás husit, de leginkább a pirított tarhonyát, majd bezsebelhettem önfeledt és elégedett dicséretét: "Anya, ez olyan finom volt, mint az ovis!" :))) Hiába no, fejlődő képes vagyok! :))

Kakaós csiga másként

A gyerekeim oda vannak a fornettis és minden arra hajazó csmegéért. És ugye ennek valami leveles vajastészta az alapja. Az sem titok sokaknak, akik járnak a kék-sárga multiba vásárolni, amit Gianni reklámoz, hogy néhány hete brutál nagy akció volt egy szombati napon a fent nevesített mirelit tésztára. Nem tulzok, hogy a rekeszes fagyasztó szekrényünk legalább 2 kosara ezzel a termékkel lett tele. :)) Sütöttem is gyorsan kakaós csigát, had örüljenek a lúrkók és mi is annak, ha marad nekünk is kóstoló. ;)
Ha nem negyüzemi a fogyasztás, akkor 1 csomag leveles tésztát szoba hőmérsékleten kiengedünk, majd 2 mm vastagra kinyújtom lisztezett felületen. A tetejét megkenem bőven olvasztott margarinnal és erre szóróm a szokásos porcukor, kakaópor és kb. 2 evőkanál liszt keverékét. Szorosan feltekerem, éles késsel ujjnyi vastagon felkarikázom, sütőlemezre rakom és közvetlenül sülés előtt lepermetezem vízzel. 170 fokos sütőben addig sütöm, még szép színe nem lesz. Közben javasolt legalább 1-2x vízzel megpermetezni, majd ha kivettük a sütőből ismét, majd tányérra rendezni, esetleg ha van időnk és gyorsabbak vagyunk mint a gyerekeink, akkor porcukorral meghinteni. :)))

Húsos falatkák

Húsos párnácskák egy kis mirelit leveles tésztából, némi darálthús, kevés hagyma, fűszerek és kevés tejföl és liszt keverékéből a Kifőztük! talán 10. számából. Interneten letölthető pdf receptes csoda. Nézzétek meg Ti is! Sajnos a mézeskalács házzal bepróbálkoztunk, de az kudarcba fulladt, bár minden elfogyott, csak nem abban a formában, ahogy terveztem. :))) Persze a hiba, az én "készülékemben" volt! :))

Más tollával.....

Nem, nem! Itt most ne valami féle plágiumra gondoljon a kedves olvasó, Egyszerűen csak annyi a történet, hogy most nem saját főztöm mutatnám be, hanem a páromnak köszönhetően ez a kép fogadott, mikor haza értem a kórházból a gyerekemtől. Nagyon jól esett, mert egész napokat voltam kénytelen hol a sebészeten eltölteni vele, majd a gyerekosztályon, ahova került. Mindenképp szerettem volna ezzel "eldicsekedni"...más "tollával" ugye! :)))

2010. november 29., hétfő

Dobos torta ..... újra hangolva

Szöveges rész is hamarosan. :)
Ez a dobos torta(vagyis konkrétan nem ez, mert nem volt időm lefényképezni) egy kórház gyerekosztályán dolgozó személyzetnek készülz, hálánk jeléül. Történt ugyanis, hogy legidősebb gyerköcöm dec.4-én átesett egy vakbél műtéten és mivel még nincs 18-bár mindjárt-így a gyerekosztályon dolgozók védő és gondoskodó vendégszeretetét élvezhette. :)) A tortának sikere volt és ígértem receptet is. Tehát:

A piskóta:
  • 2 tojás
  • 3 kanál cukor
  • 3 kanál liszt 
  • 1 kanál víz
A tojások fehérjét 1 evőkanál vízzel és a 3 evőkanál cukorral kemény habbá verjük. Aztán hozzáadjuk a 2 sárgáját és végül a 3 kanál lisztet. Egy 26-es csatos tortagyűrű aljába zsírpapírt fektetünk és ezzel együtt-befogva a papírt-felcsatoljuk a peremet és belesimítjuk a masszát. 150 fokon pár percig sütjük. Ebből a vékony  piskóta lapból 6 db-ot készítünk. A csoki krém lehet mindenkinek a bevált saját vagy az ez év augusztus elején bejegyzett dobos torta krémje.

A dolgozóknak ezutón is köszönünk még egyszer mindent!!!!

2010. november 8., hétfő

Kakaós csigák



Elég gyakran kerül sor nálunk a hokkaido kalácsra, nagyon szeretik a gyerekek. Főként ezt, a kakaós változatot sütöm mostanában. De most másfélszeres adagot kavartam be, lett egy hosszú,  szögletes, forma kalács, meg a maradékot feltekertem majd trapéz alakban felvágtam a rudat. Tojás sárgája és kevés tej keverékével lekentem, sütölapra rendeztem és a kaláccsal együtt megsült. Tetszett a gyerekeknek, mert a megszokott ízt kapták egy kicsit más formában. Nagy sikere volt és látványos is.

Zsúrkenyér

Talán sokan emlékeznek még rá, némelyek pedig olyan fiatalok, hogy még hallani sem hallottak róla. Nevezetesen a zsúrkenyérre gondolok. Én azt a tábort erősítem, akik emlékeznek rá, akik nagyon szerették és a Pavlovi reflexek beindultak, amikor Limara pékségében, blogjában megtaláltam ezt a receptet. Természetesen ez is tőle való. :)) Tulajdonképpen ez egy kalács kenyér, nagyon puha és sokáig friss is maradna, ha érkezne. :))) Kipróbáltam, nem csalódtam! Íme: (75 dkg-os kenyeret kaptok)
  • 50 dkg BL 80-as liszt (kenyér liszt, de ha épp nincs, akkor fele-fele arányban használom a rétes és sima lisztet)
  • 1.5 tk só
  • 1ek cukor
  • 2ek burgonya pehely(ha nincs sem baj)
  • 2 dkg vaj
  • 3 dl tej
  • 2 dkg élsztő
A hozzávalókat a kenyérsütő üstjébe teszem, 15 perces programon összeállítom a kenyér tésztát. Majd átborítom a kelesztő tálba, lefedem(légtelenítem persze). Mikor ledobja a tetejét vagy kelesztő tál hiányában kb. 30-40 perc múlva kiborítom vékonyan lisztezett lapra és veknivé formázom. Itt megnézhetitek egy videón a vekni formázást, sőt egy egész kenyér sütési folyamatát Limara közre működésével. :)
A kenyér nagyon finom, kicsit kalácsra emlékeztető, puha, fehér és illatos. Remélem kedvet csináltam, hogy azok akik ették annak idején ezt a kenyeret, most újra régi idők ízét elevenítsék fel a megsütésével, akik meg nem rendelkeznek ilyen emlékekkel, azok pedig elég kíváncsiak lettek, hogy kipróbálják, megkóstolják. :))

Öregtészta

A képen az öregtésztát láthatjátok. :))
Ez tulajdonképpen-ha jól értelmeztem Limaránál-akkor egy kovász szerűség, amivel az élesztő mennyiségét csökkenthetjük a kenyerünkben. Én az egyszerűbb változatát használom.
  • 50 dkg BL 80-as liszt (vagy fele fele arányban rétes és sima liszt)
  • kb. 3dl víz
  • csipet cukor
  • 1dkg élesztő
Kenyérsütő üstbe bele minden hozzávalót, egy 15-20 perces programon összegyúrom és aztán vagy az üstben hagyom 10-12 órára vagy átteszem egy edénybe és hagyom, hogy megkeljen vagyis inkább túl keljen, majd visszaesik a tészta. Összegyúrom gombócba 12 óra múlva és utána ezt adagolom a kenyér tésztámhoz. Nekem ebből 3 adagra elég öregtészta  lett.

2010. november 6., szombat

Kenyér öregtésztával

Recept is hamarosan! :) És akkor ahogy ígértem. Elöl járójában annyit, hogy kenyér és kelt dolgok ügyében keressétek bátran Limarát, én is tőle tanulok..vagyis igyekszem. :) Sütöttem már régebben is kenyeret, magában a kenyérsütő gépben is, meg tűzhelyben is. Ez utóbbinak lába nyomába sem érhet a gépi. Viszont a gasztroboggerek műsorban amit Limara bemutatott alap kenyér, kicsit felcsigázott és hajtott az ügyben. Kipróbáltam, most már bio bolt is nyílt nálunk, kaptam burgonyapelyhet is(bár az tényleg elhagyható része) és beindult a kenyér gyártás. Most jelzem, nem lesz olcsóbb és költség kímélőbb, nem azért, mert az alap anyagok költsége meghaladja a bolti kenyér árát. Neeem! Egyszerűen még jobb napokon elég ötünknek egy fél kiló bolti kenyér meg 5-8 db zsemle, addig a házi sütésűből elfogyott egy szombat délután 2 kg(!). :)) Persze kopik már a "varázsa" az újdonságnak is, de azzal számolnom kell, hogy egy kilós kenyér nem elég naponta, ha magam sütöm. És ebből adódóan a kilóinknak sem használ. :)))
Akkor a recept Limarától:
Hozzávalók:
  • 50 dkg BL 80-as liszt (ha ez nekem elfogyott, akkor fele rétes, fele sima lisztet használtam)
  • 2 ek burgonya pehely
  • 1.5 tk só
  • aszkorbinsav(én kevés ecettel helyettesítettem)
  • kb. 3dl víz
  • kb. 25 dkg öregtészta
  • 1dkg élesztő
  • pici cukor
  • 2 ek olaj
Ezeket a kenyérsütőm üstjébe pakolom és 15-20 perces dagasztó programon elindítom. Mikor készen van a gép, akkor a tésztát átteszem a kelesztő tálba, lefedem a tetejével(légtelenítem). Mikor ledobja a kelesztő tál a tetejét, akkor lisztezett lapra kiborítom és és ellapogatom kerekre. Majd veknire formázom, bevágom a tetejét pengével vagy éles késsel 2-3 helyen, bele teszem a sütőfóliába és ráteszem a sütőlemezre és így még duplájára kelesztem. A sütőt 200-220 fokra előmelegítem és ha a kenyér megkelt, akkor vízzel megpermetezem a tetejét, bekötöm a fóliát és berakom a sütőbe. 15 perc után visszább veszek egy kicsit a hőfokon és kb 40-50 perc alatt készre sütöm. Ha elkészült, óvatosan kiveszem a sütőfóliából(vigyázzunk a felcsapódó gőzre!!) majd rácsra teszem, vízzel megpermetezem ismét és várom, hogy hűljön, hogy szeletelhető legyen. Ha mindent jól csináltunk, akkor szépen kicserepesedik a kenyér.
Sütőfólia helyett kacsasütő jénai tálat is lehet használni, a lényeg hogy fedele legyen, megtartsa a hőt és a párát.
Az első kép telefonos, de felkerült végre a fényképezővel készült is, azt is megmutatom:
Ez pedig a kenyér bélzete:
Itt megnézhetitek, hogy Limara hogyan készíti és még számtalan hasznos dolgot találhattok.

2010. október 26., kedd

Tej(es)pite forever! :)))

Rég múlt időket idéző eledel ez részemről.  Gyerekkoromban sütött anyukám gyakran ilyet. Egyfelől nem túl idő igényes, leszámítva azt, hogy meg kell várni, hogy kihűljön, másfelől nem egy komoly nagyságrenddel bíró az alapanyag költségét tekintve sem. Egészen addig eszembe sem jutott a nosztalgia, még tavaly a párom be nem mondta, hogy "emlékszek rá? ettünk egyáltalán mi olyat, hogy tejes pite?" És meg kezdődött a vesszőfutásom a tejes pite vonalon. Kérdeztem anyukámat, már nem igazán emlékezett az arányokra ő sem, csak hogy palacsinta tészta szerű dolgot kell keverni. Rákerestem a neten, kipróbáltam többször ezt a palacsinta tésztás verziót, még nem a napokban egy Egészség nevezetű, ingyenes magazinban meg nem találtam a "Tejpite birsalmalekvárral" című receptet. Rögtön vérszemet kaptam és úgy gondoltam kap még egy utolsó esélyt a tejpite. Hát nagyon bölcsen döntöttem! :)) És akkor a recept azoknak, akik még emlékeznek erre a nem túl nemes, ámde finom csemegére.
Hozzávalók:
  • 4 tojás
  • 1 liter tej
  • 10 dkg vaj
  • 20 dkg liszt(ami nekem 25-re sikeredett, mert közben megzavartak)
  • 25 dkg cukor(ebből viszont csak 20-at teszek legközelebb mert nagyon édes lett)
  • 1 csomag vaníliás cukor, ami szintén elmaradt a zavaró tényező miatt :))
Egyetlen dolog volt konstans ebben a pitében, a zavaró tényező. :)) Szóval akkor az
elkészítése:
A tojás sárgáját a cukrot és a puha vajat, vaníliás cukrot keverjük habosra, majd adjuk hozzá a lisztet, keverjük el. Verjük kemény habbá a tojások fehérjét és óvatosan keverjük az előbbiekhez. Süssük sütőben 140 fokon 1 órán át. Figyelmet igényel, nehogy túlsüljön vagy löttyös maradjon, mivel minden sütő más. Akkor jó, ha a sütőből kivéve rugalmas, pudingos az állaga, teljesen kihűtve szeletelhető. Tálaljuk ízlés szerint bármilyen lekvárral, de barackkal vagy birssel fenséges desszert.
Ez volt a dolog hivatalos része az újságból. :) Én ugye, miért ne, szépen az egész tojásokat a tálba ütöttem, majd mikor már a liszt is benne volt, jutott eszembe, hogy a tojásfehérjéket habbá kellett volna vernem. Mikor sült már, akkor jöttem rá, hogy a vaníliás cukor kimaradt.... Nem adtam sok esélyt a dolognak, gondoltam még egy elrontott tejes pite..mit nekem?! De minden baki ellenére szépre sült!
Ahogy megláttam, hogy olyan vizuális képet ad, mint a lapban, akkor már reménykedtem. :) Én ezt a mennyiséget egy 33x20-as tepsibe öntöttem és egy órán át sütöttem 140 fokon. Viszont ennek a mennyiségnek ha 1 órát sütjük, akkor kicsit nagyobb tepsit is lehet használni, mert a felső pár milliméter lötyögős maradt cseppet vagy pedig a sütési időt kell 15-20 perccel növelni. Szeletelni csakis kihűlve tanácsos, mert melegen kicsit ragad, folyik még, de kihűlve tényleg úgy szeletelhető, mint egy puding féleség.
Könnyen kiemelhető szeletenként a tepsiből, pedig sem kikenve nem volt az edény amibe került, sem lisztezve. Legközelebb azért megpróbálom kizárni a zavaró tényezőket, nem el felejteni a vaníliás cukrot és a tojásfehérjéket felverni. :)))

2010. október 25., hétfő

Díszítve

Ez a süti tulajdonképpen a lentebb található tiramisu szelet, de mivel vendégségbe vittem, ezért kapott egy kis díszítést is most. Nagy sikere volt! :)) A levelek 70-es Wilton csővel készültek, a virágok pedig kiszúróval.

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails